0
پرورش بونسای

پرورش بونسای ( آموزش کاشت و نگهداری درختچه بونسای)

بیشتر افراد با خرید یک درخت بونسای ارزان قیمت و از پیش ساخته شده لذت پرورش بونسای را از دست میدهند. اگرچه این بدون شک ساده ترین راه برای شروع کار است ، اما یادگیری نحوه رشد و سبک دادن به درخت خود بسیار جالب تر ، مقرون به صرفه و لذت بخش است.

بونسای هنری است که قرن ها مورد مطالعه و اصلاح قرار گرفته است ، اما اجازه ندهید این باعث ترس شما شود. با کمی راهنمایی ، شما کاملا قادر به پرورش درختان بونسای خود بدون هیچ مشکلی هستید. اطمینان حاصل کنید که گونه ای درختی متناسب با آب و هوای منطقه خود انتخاب کرده و به دستورالعمل های اصلی مراقبت پایبند باشید. در این بخش ، من نحوه شروع رشد بونسای را توضیح می دهم و سه روش اصلی را برای شما معرفی می کنم: کاشت ، سبک سازی و مراقبت.

رشد و پرورش بونسای


چگونه درخت بونسای خود را پرورش می دهید؟ اولین قدم این است که بفهمید کدام گونه درخت متناسب با نیاز ، آب و هوا و شرایط شماست. این که شما ترجیح می دهید درخت خود را در خانه نگه دارید ، یا در فضای باز تأثیر زیادی در انتخاب شما خواهد داشت. رشد بونسای در داخل خانه گزینه های شما را برای درختان نیمه گرمسیری که می توانند در داخل خانه زنده بمانند محدود می کند. در حالی که پرورش بونسای در فضای باز گزینه های بیشتری برای انتخاب به شما می دهد. بیشتر درختان غیر گرمسیری کاملاً مناسب رشد در فضای باز هستند ، به شرطی که از نور شدید خورشید یا دمای یخ زدگی در امان باشند. انتخاب یک درخت بومی برای منطقه شما ایمن ترین شرط است. هنگامی که بهترین گونه درخت را برای خود شناسایی کردید ، چندین روش کشت ممکن وجود دارد. برای شروع باید دانه ها یا مواد اولیه بونسای ، این جهت کوتاه بونسای به شما کمک می کند یک بونسای داخلی یا یک درخت در فضای باز را انتخاب کنید که بهترین معیارهای شما را داشته باشد.

اکنون که بهترین گونه های درختی را برای شما انتخاب کردیم ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید در واقع یک گونه از آن را بدست آورید! ساده ترین کار خرید درخت بونسای آماده از یک فروشگاه اینترنتی است. شما می توانید از طیف گسترده ای از گونه های درختی که دارای اشکال و اندازه های مختلف هستند ، انتخاب کنید ، اما دارای یک قیمت سنگین ، به ویژه گونه های قدیمی تر است. یک رویکرد اقتصادی تر ،یک روش حتی ارزان تر ، جمع آوری درختان از محیط طبیعی شما است ، اما ممکن است کاملاً مشکل باشد و شما باید قبل از ریشه کن کردن هر درختی از صاحب زمین اجازه بگیرید … و اگر این گزینه ها برای شما جذاب نیستند ، ما کیت های ابتدایی بونسای خود را ایجاد کرده ایم تا درخت بونسای خود را ایجاد کنید تا بتوانید آن را دنبال کنید و تمام اصول بونسای را بیاموزید.

پرورش بونسای یک مسابقه نیست و یک مقصد هم نیست. این یک سفر بی پایان است.

بیایید با مهمترین تکنیک پرورش بونسای، هرس ، شروع کنیم. هرس یک عمل حیاتی است که برای شکل دادن به درختان استفاده می شود. هدف ایجاد یک بونسای است که نسخه مینیاتوری یک درخت در مقیاس کامل را در محیط طبیعی خود با دقت تکرار کند. بهترین زمان برای هرس درخت در فصل بهار است ، اگرچه بسته به نوع درخت شما تفاوت هایی دارد. هنگام هرس شاخه های ضخیم حتماً یک جفت برش مقعر خوب بخرید. آنها یک زخم پوک تر ایجاد می کنند که بسیار بهتر از زخم های ساخته شده توسط برش های استاندارد بهبود می یابد. اگرچه من نمی توانم بدون دیدن درخت خود به شما بگویم که کدام شاخه ها را هرس کنید ، اما نگاه کردن به برخی از نمونه های پیشرفت بونسای بسیار مفید است. برخی از مواردی که باید یک شاخه حذف شود شامل موارد زیر است:

وقتی روی شاخه درخت دو شاخه در یک ارتفاع وجود داشت ، یکی را ببرید و شاخه دیگر را نگه دارید.
اگر شاخه ای دارید با پیچ و خم های غیر طبیعی.
اگر در بالای درخت متوجه شاخه های نامتناسب ضخیم شوید.

یکی دیگر از تکنیک های مهم برای شکل دادن به درختان بونسای ، سیم کشی است. با پیچیدن دقیق آلومینیوم آنودایز شده یا مس آنیل شده در اطراف شاخه ها ، می توانید حداقل تا حدی مشخص و مطابق میل خود خم شوید. سیم کشی را می توان در طول سال انجام داد ، اما مطمئن شوید که سیم را سریعاً جدا کنید قبل از اینکه شروع به حفر شاخه های ضخیم تر کند.

مراقبت و نگهداری بونسای


نگهداری و پرورش بونسای، مراقبت یکی از قسمتهای اساسی رشد درخت بونسای است. اگرچه هر گونه درختی دستورالعمل های مراقبت خاص خود را دارد ، اما در مورد برخی از اصول با آبیاری بحث خواهم کرد. برای راهنمایی های خاص حتما بونسای خود را شناسایی کنید.

مقدار و با چه فرکانسی باید یک بونسای را آبیاری کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله: گونه های درختی ، اندازه گلدان ، مخلوط خاک و آب و هوا. از آنجا که بونسای معمولاً در چنین گلدانهای کوچکی کاشته می شود ، تمایل دارند خیلی زود خشک شوند ، بنابراین مهم است که بونسای خود را به طور منظم آبیاری کنید. با این حال ، آبیاری بیش از حد می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود ، که یکی از دلایل اصلی مرگ برای بیشتر بونسای ها است. انتخاب مخلوط مناسب خاک برای بونسای و به طور منظم گلدان کاری مجدد برای سالم نگه داشتن درخت بسیار مهم است. بیشتر بونسای ها باید هر 2 سال یکبار دوباره بارگیری شوند تا اطمینان حاصل شود که درختان به گلدان متصل نمی شوند و همین امر جذب و ذخیره آب را دشوار می کند. یک قانون مهم برای آبیاری این است که در صورت لزوم ، به جای آبیاری یک بار در روز یا بر اساس برنامه ، به درخت و خاک خود توجه داشته باشید. بونسای خود را کاملاً آبیاری کنید تا مطمئن شوید خاک به درستی آب را جذب می کند.

انتخاب مکان بونسای

قرار دادن یک درخت در فضای باز یا بالعکس یک روش مطمئن برای از بین بردن بونسای شما است. قبل از خرید یا کشت باید تصمیم بگیرید که درخت خود را کجا قرار دهید. درختان نیمه گرمسیری در خانه کاملاً خوب عمل می کنند ، اگرچه به طور کلی به نور زیاد و رطوبت نسبتاً زیاد نیاز دارند. در صورتی که در مکانی با آب و هوای کافی گرم زندگی کنید ، می توان آنها را در فضای باز پرورش داد. اگر به یک درخت در فضای باز علاقه بیشتری دارید ، بهتر است درختی را انتخاب کنید که بومی محیط شما باشد. لطفا توجه داشته باشید ، حتی درختانی که بومی منطقه شما هستند ممکن است به حفاظت اضافی در برابر سرما در زمستان های سرد نیاز داشته باشند. به دلیل گلدان های کوچک و کم عمق ، بیشتر در معرض یخ زدگی هستند.

برای خرید بذر اصلاح ژنتیک شده انواع بونسای به قسمت فروشگاه باغ بذر بروید

برای خرید انواع بذر بونسای کلیک کنید

مقاله : پرورش بونسای

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0