0

تراریوم چیست؟ ( ساخت تراریوم )

آکواریوم ، اما برای گیاهان به جای ماهی. تقریباً در هر ظرف شیشه ای ساخته می شود. و گل وگیاه مورد نظر در آن کاشته شده میشود تا مانند یک باغ مینیاتوری یا جنگلی محصور در دنیای کوچک خودش باشد.

ساخت تراریوم

شما به راحتی می توانید یک تراریوم زیبا بسازید.

خرید تراریوم از باغ بذر

تراریوم ها می توانند اشکال مختلف داشته باشند. آنچه شما واقعاً نیاز دارید یک ظرف شیشه ای شفاف و بدون سوراخ های زهکشی است که به اندازه کافی مناسب گیاه یا گیاهان باشد بدون اینکه طرفین را بغل کند ، که می تواند منجر به بیماری شود. شما به خانه ای به اندازه آکواریوم نیازی ندارید. گلدان گرد یا شمع کوچک می تواند یک گیاه خاص را در خود جای دهد. با جستجوی مغازه های عتیقه فروشی و فروشگاه های دست دوم می توانید چند ظرف منحصر به فرد پیدا کنید. شیشه های زنگوله شیشه ای به خصوص زیبا هستند.

ابزار و مواد برای ساخت تراریوم
ظرف شیشه ای درب دار
سنگریزه نخود فرنگی
زغال فعال
خزه اسپاگنوم
شن و ماسه سازنده درشت
مخلوط گلدان استریل

  1. برای ساخت تراریوم گیاهان سازگار را انتخاب کنید. گیاهانی که فضای موجود در تراریوم را ارزیابی می کنند گیاهانی هستند که با رطوبت و نور غیر مستقیم رشد می کنند. گیاهانی را انتخاب کنید که بزرگ یا سریع رشد نکنند. برخی از گزینه های خوب سرخس ، بروملیاد ، پیچک سوئدی ، اشک نوزاد ، انجیر خزنده ، اگزالیس ، ایرسین ، فیتونیا ، شمع ، بگونیا و آنتوریوم کوچک ، و گیاهان گوشتخوار مانند گیاهان پارچ ، تله مگس ونوس ، که می توانند بسیار مطبوع باشند . گیاهانی با ارتفاع ، رنگ و شکلهای مختلف برگ را درست مانند آنچه در تختخواب باغ قرار دارید ترکیب کنید.
  2. ایجاد منطقه کاشت. از آنجا که این ظرف سوراخ های زهکشی ندارد ، یک لایه ماسه نخود فرنگی 1 تا 3 اینچی را از کف پخش کنید تا آب اضافی آن از خاک خارج شود.

در ساخت تراریوم یک لایه نازک از خزه اسپاگنوم در بالای ذغال پهن کنید تا لایه خاک به درون ماسه پایین نیفتد و آن را مسدود نکند. در آخر ، یک لایه ضخیم (بسته به اندازه ظرف) یک مخلوط خاک را گسترش دهید که شامل یک قسمت شن و ماسه سازنده درشت است به دو قسمت مخلوط گلدان استریل شده. از قبل مخلوط را مرطوب کنید. اگر فضا اجازه می دهد ، برخی از تپه ها و دره ها را مجسمه سازی کنید.

  1. ب ساخت تراریوم باغ کوچک شیشه ای خود را درست کنید. با استفاده از ابزار دستی مینیاتوری یا چنگال سطح خاک را صاف کنید ، سپس سوراخ های کوچک کاشت ایجاد کنید. گیاهان را از گلدانهای آنها جدا کرده و بکارید و خاک را به آرامی محکم کنید.

اگر ساخت تراریوم فانتزی شما را قلقلک می دهد ، سنگ یا پوسته یا حتی فلامینگو صورتی مینیاتوری اضافه کنید. گیاهان را غبارآلود کرده و درب ظرف را برای چند روز کنار بگذارید تا شاخ و برگ خشک شود. سپس درب آن را ببندید.

ساخت تراریوم

برای ساخت تراریوم محکم یک پایه محکم ایجاد کنید


یک لایه از سنگها ، تراشه های پوست یا شن و ماسه را در پایین پهن کنید تا به زهکشی کمک کند. در مرحله بعد ساخت تراریوم ، یک مانع بین لایه پایه و لایه بالایی خاک ایجاد کنید – Inciarrano و Maslow از خزه های خشک شده استفاده می کنند که مدت کوتاهی در آب خیسانده شده و از بین رفته اند. در آخر ، یک پوشش نازک از خاک اضافه کنید. برای ساكلنت ها ، مخلوطی را كه درست برای آنها درست شده انتخاب كنید و برای بیشتر انواع دیگر گیاهان از گلدان گلدان منظم استفاده كنید (گونه های خاصی مانند ارکیده ، به ترکیبی خاص احتیاج دارند). تراریوم های ماس فقط به یک پتو از پیت ماس نیاز دارند.

نکاتی برای ساخت تراریوم


در یک سیستم کاملاً بسته ، تراریوم باید به آب بسیار کمی احتیاج داشته باشد. رطوبت در قسمت داخلی لیوان جمع شده و دوباره به خاک و گیاهان می ریزد. اگر میعان بیش از حد شد ، فقط درب ظرف را باز کنید تا برای یک یا دو روز هوا خارج شود. هنگامی که گیاهان به آب نیاز دارند ، این کار را به آرامی و کم انجام دهید.

حتی در ساخت تراریوم بدون درب ، بیش از حد زیاد در کنار آب کم خطا کنید زیرا جایی برای تخلیه آب وجود ندارد.

تراریوم را در زیر نور شدید اما در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید ، که باعث جمع شدن دما در داخل شیشه می شود.

گیاهان را مرتباً کود ندهید زیرا نمی خواهید رشد سریع و تجمع کود را تشویق کنید ، اما اگر به نظر می رسد گیاهان به تقویت نیاز دارند ، از محلول بسیار رقیق (استحکام 1/4) استفاده کنید.

هر برگ را که به لیوان لمس کند ، بریده و نوک ها را خرج کرده و گیاهان را در صورت لزوم اصلاح کنید تا در مرزها نگه داشته شوند. شاید لازم باشد هر از گاهی یک گیاه را جایگزین کنید.

جهانی کوچک بسازید


بعد از استقرار گیاهان ، ساخت تراریوم را با افزودن سنگهای تزئینی یا تکه های کوچک چوبهای چوبی ، تراشیدن مسیرهای کوچک ، یا حتی پر کردن آن با مجسمه های ریز ، همانطور که اینیاررانو و مازلو انجام می دهند ، برای ایجاد حس و حال ، احساسات نهایی خود را در چشم انداز کوچک خود ایجاد کنید. آنها توصیه می کنند که از chopsticks برای قرار دادن وسایل در تراریوم بدون ایجاد مزاحمت برای گیاهان استفاده کنید.

تاریخچه

چند سال پیش تراریوم ها در انگلستان که در قرن نوزدهم محبوبیت یافتند ، برگشتند – و هنوز هم ادامه دارند. درک جذابیت آنها آسان است: آنها می توانند از دنیای قدیم یا به طرز چشمگیری مدرن به نظر برسند ، به فضای سبز سبزی می بخشند و اغلب نگهداری آنها از گیاهان خانگی متوسط و آسان تر است. هنوز هم ، تراریوم اساساً یک اکوسیستم کوچک است و ساخت آن به سادگی قرار دادن گیاهان در یک گلدان شیشه ای بسیار ساده نیست.

اینستاگرام باغ بذر

مقاله : ساخت تراریوم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0