0
تراریوم ابی

چگونه می توان آب مصنوعی را برای تراریوم ابی درست کرد؟


بیشتر تراریوم ها با لایه های پرکننده ، زغال چوب ، خاک ، گیاهان و تزئینات ساخته می شوند. اما برخی از تراریوم ها طرحی دارند که با افزودن آب به آن منظره شگفت انگیز نشان می دهند. اما چگونه می توان آب مصنوعی را برای تراریوم تهیه کرد؟ در این مقاله ، به شما کمک میکنیم که گام به گام دستورالعمل های مربوط به نحوه ساخت آب مصنوعی برای تراریوم را پیدا خواهید کرد.

تعداد کمی از راه های ساختن آب مصنوعی برای تراریوم ابی با استفاده از موم ژل شمع ، رزین اپوکسی (رزین پلی استراست) ، سنگها و کریستال های تزئینی آبی و محصولات خاص ویژه تراریوم ابی است.

موم ژل شمع در تراریوم ابی

با استفاده از موم ژل شمع می توانید آب مصنوعی را در تراریوم ابی درست کنید. موم ژل شمع عمدتا از روغن معدنی ساخته می شود و مقداری رزین به مخلوط اضافه می شود.

برای تهیه آب مصنوعی با ژل شمع ، یک تکه کوچک واکس ژل شمع بردارید ، آن را در یک قابلمه کوچک بریزید و ذوب کنید تا مایع شود. بگذارید کمی خنک شود ( از ایجاد حباب جلوگیری می کند). سپس ، رنگ آبی روشن را از هر رنگ سایه آبی دیگری به موم اضافه کنید. برای رنگ ، می توانید از مقداری رنگ اکریلیک مانند این یا رنگ رزین اپوکسی استفاده کنید.

برای جلوه های اضافی دیگر ، می توانید مقداری زرق و برق به آب جعلی اضافه کنید. برخی از رنگ ها همچنین از قبل براق می شوند.

برای اینکه بخشی از تراریوم خود را با آب مصنوعی پر کنید ، نوار نقاب بزنید تا بخشی را که می خواهید آن را پر کنید جدا کند. موم را به آرامی در آنجا ریخته و بگذارید خشک شود. وقتی خشک شد ، می توانید نوار را بردارید. حداقل 24 ساعت فرصت دهید تا خشک و خشک شود.

خرید تراریوم از باغ بذر

تراریوم ابی ( موم ژل شمع )

رزین اپوکسی در تراریوم ابی

روش دیگر ساختن آب مصنوعی برای تراریوم ابی استفاده از رزین اپوکسی است. برای استفاده از رزین اپوکسی باید اپوکسی و یک ماده سخت کننده (که اغلب بهم می پیوندند) تهیه کنید.

برای سفت شدن اپوکسی ، باید سختی کننده اضافه کنید تا سخت شود. معمولاً باید نیمی از اپوکسی و نیمه سخت کننده را مخلوط کنید.

اول از همه ، مقداری اپوکسی را در یک فنجان ریخته و سخت کننده را اضافه کنید. مقداری رنگ اضافه کرده و مخلوط کنید تا زمانی که رنگ مورد نظر شما باشد.

نوار نقاب را بزنید تا قسمت تراریوم جدا شود و سپس رزین اپوکسی را اضافه کنید. با این حال ، اگر قرار است مانعی در برابر خاک و اپوکسی وجود داشته باشد ، باید یک مانع ایجاد کنید یا اپوکسی به خاک نفوذ می کند! برای ایجاد یک مانع ، می توانید از یک قطعه پلاستیکی (شفاف یا تیره) یا هر چیز دیگری استفاده کنید که در تماس با اپوکسی گرم ذوب نشود.

یک نکته مهم که باید به خاطر بسپارید این است که شما نباید تمام لایه رزین اپوکسی را بلافاصله بریزید ، زیرا ترک می خورد. همچنین بهترین روش برای ریختن مخلوط اپوکسی بر روی یک سطح صاف است.

در صورت وجود حباب ، می توانید با دمیدن آرام روی آنها خلاص شوید (باعث ترکیدن آنها می شود). از لمس رزین خودداری کنید زیرا می چسبد و باعث ایجاد سطوح ناهموار می شود.

اگر می خواهید اثرات خاص دیگری مانند ریزش آب از یک آبشار را اضافه کنید ، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. اگر اسلحه چسب حرارتی یا چسب PVA ساده دارید ، روی مقداری چسب ضربه بزنید تا یک چوب بلند (به همان ضخامت دلخواه موج) ، و برخی بی نظمی ها در طرفین ایجاد شود. وقتی خشک شد می توانید آن را روی ویژگی آبشار یا جسم دیگری بچسبانید.

شما همچنین می توانید یک قطعه طولانی از یک بطری پلاستیکی را برش دهید ، در طرفین برش هایی ایجاد کنید تا از افتادن آب تقلید کنید و آن را در بالای آبشار و غیره بچسبانید.

تراریوم ابی
تراریوم ابی با ( رزین اپوکسی )

سنگهای تزئینی یا کریستال آبی

روش دیگری که می توانید از آب در تراریوم تقلید کنید افزودن لایه ای از سنگهای آبی به شکل بلوری است. بسته به نوع ظاهری که می خواهید ، می توانید سنگهای درجه کوچکتر را به صورت ماسه یا بلورهای کمی بزرگتر انتخاب کنید.

ساخت یک دریاچه ، استخر یا دریا مصنوعی در تراریوم با استفاده از کریستال های کوچک بسیار آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک طرح کلی درست کنید و سنگها را به آن اضافه کنید. نیازی به استفاده از چسب نیست ، مگر اینکه نیاز به چسباندن سنگ روی یک ویژگی آبشار یا موارد مشابه داشته باشید. برای این منظور می توانید از چسب حرارتی استفاده کنید.

تراریوم ابی
تراریوم ابی ( بلور ابی )

اگر می خواهید جلوه های خوب دیگری نیز به آب مصنوعی خود اضافه کنید ، پس از سفت شدن آب مصنوعی می توانید این کار را انجام دهید. روش های کمی برای افزودن موج دار یا موج وجود دارد.

به عنوان مثال می توانید از سیلیکون شفافی استفاده کنید که با قلم مو روی آن رنگ می کنید و اجازه می دهید خشک شود. به این ترتیب می توانید امواج و موج های کوچکی ایجاد کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0