0
کاشت نیلوفر

کاشت نیلوفر

چگونه نیلوفر را کاشته و از آن مراقبت می کنید؟ این پیچک های قوی شکوفه های زیبایی دارند که در زیر نور آفتاب نمایان می شوند و پیچ های عاشقانه ای که جذابیت های قدیمی را به ارمغان می آورند. همه چیز را درباره رشد شکوه های صبحگاهی در باغ خود بیاموزید!

گل پیچک نیلوفر رشد سریعی دارد و در یک فصل می‌تواند تا 4/5 متر رشد کند. گل دهی از اوایل تابستان شروع می‌شود و تا اولین سرمای پاییز ادامه پیدا می‌کند. پیچک ها زیبایی این گل را چند برابر می‌کنند. کاشت این گل در کنار آلاچیق ها، سایبان ها، بالکن یا به عنوان زمین پوش و … چشم انداز بسیار زیبایی را به وجود می‌آورد. گل نیلوفر پیچ یک گیاه مقاوم است و به مراقبت زیادی نیاز ندارد. گل‌های بزرگ و معطر نیلوفر پیچ صبح‌ها باز می‌شوند تا به خورشید زیبا خوشامد بگویند و سپس در حوالی غروب بسته می‌شوند. به نیلوفر پیچ وسیله‌ای بدهید تا بتواند از آن بالا برود. این گیاه رونده موانع اطراف خود را در آغوش می‌گیرد. آن‌ها ترجیح می‌دهند روی نرده‌ها، میله لامپ‌ها و داربست‌ها رشد کنند.

کاشت نیلوفر


درباره جلال های صبحگاهی


پیچک نیلوفر از اوایل تابستان تا اولین یخبندان پاییز شکوفا می شود. با ساقه های باریک و برگهای قلبی شکل ، گلهای ترومپت آنها در رنگهای صورتی ، بنفش-آبی ، سرخابی یا سفید ظاهر می شود. گلهای معطر و رنگارنگ آنها نه تنها برای چشم ما جذاب هستند بلکه مورد علاقه پروانه ها و مرغ مگس خوار نیز هستند.

خرید بذر اورجینال

زمان کاشت نیلوفر


دانه های شکوه صبحگاهی را در اواخر بهار یا اوایل تابستان ، هنگامی که زمین تا حدود 64 درجه فارنهایت (18 درجه سانتی گراد) گرم شد ، بکارید.
جلال های صبحگاهی سالانه ملایم هستند ، بنابراین به دمای سرد و یخبندانهای دیررس حساس هستند.

انتخاب و آماده سازی محل کاشت نیلوفر


شکوه صبحگاهی را در نقطه ای آفتابی افزایش دهید. آنها به آفتاب زیادی احتیاج دارند تا بهترین شکوفا شوند!
در خاکی با بارندگی متوسط و زهکشی مناسب بکارید.
سایتی را انتخاب کنید که از بادهای شدید و خشک در امان باشد.
برای صعود به آنها حصار ، مشبک یا تخته نرده بدهید.

چگونه می توان جلال های صبحگاهی را کاشت


میزان جوانه زنی با ریختن دانه ها به اندازه کافی برای شکستن پوشش خارجی و سپس خیساندن آنها به مدت 24 ساعت قبل از کاشت بهبود می یابد. این آنها را تشویق می کند تا یک ریشه ارسال کنند (به نظر می رسد یک کرم کوچک است).
کمی با ¼ اینچ خاک بپوشانید. دانه های فضایی حدود 6 اینچ از هم فاصله دارند.
هنگام کاشت به طور کامل آبیاری کنید.
نهال ها باید در حدود یک هفته ظاهر شوند.

شکوه های در حال رشد صبحگاهی


پس از کاشت نیلوفر ، کود مایع متعادل اعمال کنید. بیش از حد کود ندهید ، وگرنه شاخ و برگ بیشتر از گلها رشد می کند.
از این گیاه کوهنوردی با سازه هایی مانند نرده ، آلاچیق یا طاق حمایت کنید.
نکته: افتخارات صبحگاهی با چرخاندن انگورهای خود در اطراف یک تکیه گاه افزایش می یابد ، بنابراین مطمئن شوید که هر نوع ساختاری را که در برابر آن رشد کنید ، فضای زیادی برای چرخاندن دارد!

افتخارات صبح نگهداری کمی دارند. فقط مطمئن شوید که در دوره های مخصوصاً آبیاری می کنید.
مالچ برای حفظ رطوبت و سرکوب علفهای هرز.
اگر نمی خواهید گیاه خود را کاشت کند ، کافی است گلهای قدیمی را قبل از تبدیل شدن به گلدان بوته کنید. این امر همچنین می تواند گیاه را تشویق به تولید گل بیشتر کند.

آفات:

بعد از کاشت نیلوفر به سرعت در حال رشد است و به ندرت از آفات به میزان قابل توجهی اذیت می شود. با این حال ، ممکن است آفات زیر در حال تغذیه از انگور مشاهده شوند:

انواع مختلف توصیه می شود


“آبی آسمانی” جلوه های صبحگاهی کلاسیک با گلهای غنی لاجوردی (آبی) با گلوی سفید است. ارتفاع آن به 12 فوت می رسد.
“اسکارلت اوهارا” دارای گلهای قرمز روشن با گلو سفید است. ارتفاع آن به 15 فوت می رسد.

مقاله : کاشت نیلوفر

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0