0
سبزیجات خاص
خواص سبزیجات
فروشگاه باغ بذر

خواص سبزیجات

در این مقاله قصد داریم برای شما دوستان از سبزیجات، کاشت سبزیجات و خواص آنها صحبت کنیم.

امروزه مصرف سبزیجات بر خلاف کشور خودمان در دنیا افزایش یافته به چند دلیل که خیلی از ماها از آنها غافلیم و این موارد عبارت اند از

سم زدایی

سبزیجات قابلیت سم زدایی فوق العاده بالایی در بدن انسان دارد شما با مصرف سبزیجات به سیستم تصفیه بدن کمک به سزایی میکنید تا راحت تر بدن سموم را دفع کند. همین سموم باعث ایجاد سرطان های مختلفی میشوند امروزه اگر دقت کرده باشید موارد ابتلا به سرطان های مختلف در کشورمان رشد چشم گیری داشته است.

لاغری

یکی دیگر از خواص سبزیجات کمک به لاغری است میبینید که افرادی که وزن بالایی دارند یا به اصطلاح چاق هستند برای لاغری تصمیم میگیرند که از رژیم سبزیجات استفاده میکنند زیرا سبزی قابلیت چربی سوزی بالایی دارد که همین امر باعث میشود که از ایست قلبی،سکته قلبی و مغزی جلوگیری کند.

جوان سازی

دیگر خاصیت سبزیجات جوان سازی میباشد. اگر دقت کرده باشید افرادی که زیاد سیزیجات مصرف میکنند جوانتر از سن خود نشان میدهند این هم به خاطر این است که کاهو به جوان سازی پوست خیلی کمک میکند و همچنین باعث میشوند اندام و اجزای داخلی بدن دیرتر دچار فرسودگی شوند.

استخوان

سبزیجات از پوسیدگی استخوان ها و از بین رفتن مفاصل جلوگیری میکند چگونه این اتفاق رخ میدهد؟

 

این خواص از نشانه های بارز سبزیجات هست زیرا سبزی ها به دلیل عمل فتوسنتزی که انجام میدهند مقدار زیادی ویتامین D و ویتامین A ذخیره میکنند این ویتامین ها برای مغز استخوان مکملی بی نظیر هستند. دیگر خاصیت سبزیجات برای مفاصل است . چون در بین مفاصل مایعی وجود دارد مه از ساییده شدن جلوگیری میکند اگر این مایع از بین برود یا کم شود فرد دچار ساییدگی مفصل میشود و این امر باعث میشود که فرد درد زیادی را در سالیان دراز متحمل شود و باعث کاهش حرکتی میشود.

بینایی

یکی دیگر از خواص سبزیجات کمک به بینایی بهتر در افراد است . از جمله هویج

درمان بیماری معده

کسانی هستند که معده آنها غذا را نمیتواند خوب هضم کند که این امر باعث بیماری های متعددی میشود از جمله درد معده،رفلکس یا برگشت غذا،که اگر این بیماری به مدت طولانی در فرد باشد باعث سرطان معده هم میشود. توصیه پزشکان این است که همراه با غذا سبزیجات هم مصرف کنید که این عمل در خانواده ها اغلب انجام میشود .

 

تصفیه خون به وسیله سبزی

افرادی هستند که مدام سرشان گیج می رود یا چشم هایشان تار میبیند این امر به این خاطر است که خونشان به مقدار کافی تصویه نمیشود که خوردن کاهو و سیر و کلم به درمان این بیماری کمک چندانی میکند.

 

خواص سبزی در روحیه فرد

سبزیجات به خاطر تازگی و شادابی که دارند مصرفشان در روحیه خیلی تاثیر دارد در تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد در سال 2017 صورت گرف این بود که میزان روحیه امید به زندگی در افراد را مورد بررسی قرار دادند و نتیجه این تحقیق نشان داد که افرادی که سبزی در رژیم غذایی انها وجود دارد امید به زندگی بیشتری دارند بخصوص کسانی که خودشان سبزی پرورش میدادند علاوه بر امید داشتن روحیه و خلق شاد تری نسبت به بقیه دارند زیرا این افراد با پر کردن اوقات فراقت خود با پرورش سبزیجات روحیه تازه تری نسبت به کسانی که اوغات فراقتشان را با اینترنت پر میکنند دارند.

 

انواع سبزیجات و خواص آنها

 

1 تره:

کاهش فشار خون و ادرار آور که باعث دفع سموم میشود.

2: ریحان :

آرامش بخش، مسکن اعصاب و افزایش  شیر مادران شیر ده

3 شاهی:

فعالیت کلیه هارا چندین برابر میکند، دفع سنگ کلیه،مثانه و صفرا دارای ویتامین C ,A

4 تربچه :

قابلیت ضد عفونی کنندگی بالا ، پیشگیری از شکل گرفتن سلول های سرطانی و مانع  از پوسیدگی دندان و لثه میشود.

5 جعفری :

قابلیت خون سازی ،تنظیم عادات ماهانه و روشن سازی پوست از خواص جعفری میباشد.

6 گشنیز :

قند خون را کاهش میدهد، برای رفع تهوع و تقویت قلب بسیار مناسب است.

7 نعناع :

به درمان سرما خوردگی کمک میکند و رفع کننده بیماری های معده میشود از جمله درد معده، نفخ، دلپیچه و اسهال

8 ترخون :

برای مهار رشد میکروب پوست،هضم غذای پرجرب ، از بین بردن بوی بد بدن

9 پیازچه :

دارای ویتامین C فراوان برای سیستم دفاعی بدن ، درمان انواع التهاب

10 شوید :

برای درمان اسپاسم های غضلانی کمر موثر است.

 

اما الان این سوال ذهن شما را درگیر کرده است من اگر بخواهم در محیط آپارتمان یا محیط کوچک منزل خود سبزی پرورش دهم مگر میتوانم ؟ جواب بله است اگر شما به پرورش سبزیجات علاقه داشته باشید میشود . خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم در صنعت کشاورزی، کاشت سبزیجات گلدانی رواج بسیاری در بین خانواده ها گرفته .

 

خرید بذر سبزیجات ارگانیک

خواص سبزیجات|

 

مقاله : خواص سبزیجات

 

 

 

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0