0
خرید ساکولنت

خرید ساکولنت

شاید تا به حال اسم ساکولنت به گوشتان خورده باشد و این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که ساکولنت چیست و چه تفاوتی با کاکتوس دارد؟ یا اینکه در منزل خود یکی از این گیاهان زیبا را دارید اما شیوه نگهداری و تکثیر آن را نمی‌دانید.در این مقاله می‌خواهیم به معرفی و نگهداری ساکولنت‌ها بپردازیم و به سوالاتی که در زمینه ساکولنت‌ها وجود دارد پاسخ دهیم تا با مطالعه این مقاله از شگفتی‌های کم نظیر این گروه از گیاهان آشنا شوید. گیاهانی که با ظاهر خاص و زیبای خود می‌توانند در شرایط بسیار سخت هم به بقا و رشد خود ادامه دهند و محیط‌های کوچک و بزرگ بسیاری را با حضور خود زینت ببخشند.

در گیاه شناسی ، گیاهان ساکولنت ، که به نام ساکولنت نیز شناخته می شوند ،در خرید ساکولت توجه داشته باشید که گیاهانی هستند که دارای قسمتهایی غلیظ ، گوشتی و داغدار هستند که معمولاً آب را در آب و هوای خشک یا شرایط خاک حفظ می کنند.

بریم ببینیم چه مدل ساکولنتی داخل فروشگاه موجوده روی خرید ساکولنت کلیک کنید

طبق تعریف ، گیاهان آبدار گیاهانی مقاوم در برابر خشکسالی هستند که در آنها برگ ها ، ساقه یا ریشه ها با توسعه بافت ذخیره آب بیش از حد معمول گوشتی شده اند.

مطمئن شوید که نور ساکولنت ها به اندازه کافی است


ساکولنت ها نور را دوست دارند و بسته به نوع ساکولنت ، روزانه به شش ساعت آفتاب نیاز دارند. ساکولنت های تازه کاشته شده می توانند در زیر نور مستقیم آفتاب سوزانده شوند ، بنابراین ممکن است لازم باشد به تدریج آنها را در معرض تابش کامل آفتاب قرار دهید یا سایه ای با پرده ای روشن ایجاد کنید.

بعد از خرید ساکولنت ها را به طور مکرر بچرخانید


ساکولنت ها خورشید مستقیم را دوست دارند ، اما اگر روز به روز در نقطه ای دقیق نشسته اید ، به احتمال زیاد فقط یک طرف از نور کافی برخوردار است. لنگتون و ری پیشنهاد می کنند که گیاه را اغلب بچرخانید. ساکولنت ها به سمت خورشید متمایل می شوند ، بنابراین چرخاندن آنها به آنها کمک می کند تا صاف بایستند. (خم شدن نیز ممکن است نشانه این باشد که آنها باید در یک مکان آفتاب گیرتر قرار بگیرند.)

آب متناسب با فصل


درست مانند ما ، ساکولنت ها در دوران رشد خود به انرژی بیشتری احتیاج دارند. در طول بهار و تابستان ، گیاهان در حال رشد هستند و آب بیشتری نسبت به زمان استراحت در پاییز و زمستان می نوشند. لانگتون و ری توصیه می کنند خاک را با انگشت آزمایش کنید – هنگامی که قسمت بالای 1.25 اینچ خشک است ، آبیاری خود را بگیرید. آبیاری بیش از حد می تواند آب میوه شما را از بین ببرد ، بنابراین مطمئن شوید که بین دو آبیاری خاک را خشک کنید.

به طور مستقیم خاک را آبیاری کنید


هنگامی که ساکولنت های خود را آبیاری می کنید ، خاک را خیس کنید تا آب از سوراخ های زهکشی خارج شود. (اگر ظرف شما سوراخ های زهکشی ندارد ، از آب کمتری استفاده کنید.) برای آب دادن به گیاهان خود از بطری اسپری استفاده نکنید – غبارپاشی می تواند باعث شکنندگی ریشه ها و کپک زدن برگ ها شود. همچنین می توانید گلدان ها را در یک تشت آب قرار دهید و اجازه دهید آب از طریق سوراخ زهکشی جذب شود. وقتی سطح خاک مرطوب شد ، آن را از تابه بردارید.

بعد از خرید ساکولنت ها را تمیز نگه دارید


لنگتون و ری می نویسند: “به ناچار ، گیاهان داخلی شما به تدریج گرد و غبار را روی سطح خود جمع می کنند که می تواند مانع رشد آنها شود.” برگها و خارها را به آرامی با یک پارچه مرطوب پاک کنید (برای رسیدن به نقاطی که دسترسی به آنها سخت است از یک برس نرم استفاده کنید).

یک ظرف با زهکشی انتخاب کنید


ساکولنت ها دوست ندارند در خاک غرقابی بنشینند ، بنابراین زهکشی برای جلوگیری از پوسیدگی مهم است. ظرف شما باید دارای سوراخ زهکشی باشد تا آب اضافی از آن خارج شود. گلدان های تراکوتا برای مبتدیان ایده آل است.

در خاک مناسب ساکولنت بکارید


ساکولنت ها به خاکی نیاز دارند که تخلیه شود ، بنابراین خاک معمولی گلدان – یا خاک حیاط شما – این کار را نمی کند. خاک کاکتوس را انتخاب کنید یا خاک گلدان را با ماسه ، پومیس یا پرلیت مخلوط کنید. ریشه های ساکولنت بسیار شکننده هستند بنابراین هنگام کاشت ملایم باشید.

اشکالات را از بین ببرید


در خرید ساکولنت دقت کنید نباید برای ساکولنت های داخلی مشکلی ایجاد کنند ، اما گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید با حشرات مقابله کنید. گوزن ها جذب ساکولنت هایی می شوند که در خاک خیلی مرطوب کاشته شده اند و زهکشی مناسبی ندارند. برای از بین بردن تخم مرغ و لاروها ، خاک را با 70 درصد الکل ایزوپروپیل اسپری کنید. مگس سگ یکی دیگر از آفاتی است که صاحبان ساکولنت ها باید با آنها برخورد کنند. آبیاری بیش از حد و بارور شدن بیش از حد از علل شایع ایجاد اشکال شیری است. گیاهان آلوده را از سایر ساکولنت ها دور کرده و با 70 درصد ایزوپروپیل الکل اسپری کنید.

در تابستان ساکولنت ها را کود دهید


ساکولنت ها به کود زیادی احتیاج ندارند ، اما می توانید در فصل رشد بهار و تابستان به آنها غذای سبک بدهید. مراقب باشید که بیش از حد بارور نشوید – این می تواند باعث شود ساکولنت شما خیلی سریع رشد کرده و ضعیف شود.

مقاله خرید ساکولنت

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0