0

بونسای نارون چینی (Ulmus parvifolia) بومی جنوب شرقی آسیا و به ویژه چین است. در کشورهای خود می تواند به درختی قدرتمند با ارتفاع 25 متر (80 فوت) و قطر تنه آن 1 متر (3 فوت) تبدیل شود. سنجد چینی شاخه خوبی با برگ های کوچک ایجاد می کند ، که آن را به گیاه بسیار مناسب بونسای تبدیل می کند.

نارون چینی محبوب ترین نارون برای اهداف بونسای است اگرچه نارون های دیگر نیز بسیار مناسب هستند. نارون اغلب با Zelkova اشتباه گرفته می شود ، اما اگر برگ آنها را مقایسه کنید ، تفاوت به وضوح قابل تشخیص است. Zelkova برگهای یک دندانه دارد در حالیکه نارون چینی برگهای دو دندانه دارد.

دستورالعمل های ویژه مراقبت از بونسای برای بونسای نارون چینی

بونسای نارون

برای دیدن سازه های بونسای نارون باغ بذر کلیک کنید

موقعیت:

بونسای نارون در آفتاب کامل و همچنین در سایه جزئی رشد خوبی می کند. در آب و هوای معتدل می تواند در طول زمستان در خارج از خانه بماند. یک نارون چینی که به عنوان بونسای داخلی خریداری شده است ، می تواند در تابستان در خارج قرار گیرد و در زمستان بهتر است آن را به یک اتاق بدون یخ زدگی سرد برسانید. سنجد چینی معمولاً می تواند یخبندان را تحمل کند اما به نظر می رسد بسته به منطقه ای که از آن وارد شده است ، متفاوت است. درختان مناطق شمالی چین نسبت به درختان مناطق جنوبی بسیار مقاوم در برابر سرما هستند. بسته به درجه حرارت مناطق زمستانی آنها نارون های چینی می توانند برگ های خود را رها کرده و یا آنها را تا بهار و هنگام ظهور شاخه های جدید نگه دارند.

آبیاری:

بونسای نارون باید به محض خشک شدن خاک با سخاوت آبیاری شود. از خشکسالی و همچنین رطوبت دائمی باید خودداری شود.

تغذیه بونسای نارون:

در طول فصل رشد نارون چینی باید به خوبی تغذیه شود. به کود خیلی خاصی احتیاج ندارد. ترکیبی از کود آلی جامد و یک محصول شیمیایی مایع متعادل ، ایده خوبی است. وقتی نارون در زمستان در یک مکان سرد قرار دارد ، نباید در طول خواب تغذیه شود.

هرس :

اگر اجازه دهید بونسای نارون چینی آزادانه رشد کند ، به سرعت ضخیم می شود. این به خوبی به تراشیدن مکرر که یک شاخه متراکم ایجاد می کند ، پاسخ می دهد و همچنین پس از هرس قوی از چوب قدیمی جوانه می زند. به شاخه ها اجازه دهید تا به 3 یا 4 گره گسترش یافته و سپس به 1 یا 2 برگ برگردانید. زمان مناسب برای هرس شاخه های بزرگ نارون چینی اواخر پاییز است.
نارون را می توان با سیم کشی معمولی و سیم های پسرانه به خوبی شکل داد.

تولید مجدد:

بونسای نارون های جوان چینی باید هر دو سال یکبار مجدداً بارگذاری شوند ، نمونه های بزرگتر و بزرگ را می توان در فواصل طولانی تری بارگذاری کرد. بهار بهترین زمان برای تولید مجدد است. هرس ریشه باید با دقت انجام شود و از آنجا که درخت نارون چینی تمایل به تولید ریشه هایی کج و در هم تنیده دارد ، باید برای ایجاد یک نباری منظم در حد ممکن ، روی آنها بسیار دقیق کار کنید. نارون چینی هیچگونه شرایط خاصی در مورد خاک ندارد ، اما باید زهکشی خوبی داشته باشد. می توان از مخلوط استاندارد خاک استفاده کرد.

تکثیر:

درختان بونسای نارون چینی را می توان با قلمه زدن بدون هیچ مشکلی معمولاً تکثیر کرد. تکثیر توسط بذر کمتر توصیه می شود.

آفات و بیماریها:

اغلب بونسای نارون چینی در اثر کمبود رطوبت توسط کنه های عنکبوتی یا مقیاس آلوده می شود. باید از سموم دفع آفات مناسب استفاده شود و پاشش مکرر با آب ممکن است به شما کمک کند. سمپاشی با سموم آهک ، گوگرد آهک یا سیستمیک می تواند باعث شود که درخت نارون چینی تمام برگ های خود را رها کند ، بنابراین از این محصولات خودداری کنید

نظرات تکمیلی:


این بونسای نارون انواع اشتباهات را تحمل می کند ، از جمله زیاد آبیاری ، زیر آبیاری یا تغییرات دما. به عنوان یکی دیگر از موارد جالب توجه ، بونسای ، مانند افراد و حیوانات ، به اثرات دود دست دوم حساس است و در یک محیط بدون دود سالم تر خواهد بود ، همانطور که از هوای تمیزتر لذت خواهید برد همانطور که بونسای شما زندگی خود را اکسیژن می دهد خانه

آماده برای شروع ماجراجویی بونسای خود هستید؟

بونسای نارون واقعاً همه اینها را دارد و ما هیچ رزرو پیشنهادی برای تازه واردین بونسای نداریم. اگر در مورد بونسای کنجکاو بوده اید ، اما از انجام آن می ترسید ، نارون چینی دقیقاً همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

لطفاً نگران نباشید اگر در طی 2 ، 3 هفته پس از زایمان ، بونسای نارون شما علائم زردی یا ریزش برگها را نشان می دهد (به طور معمول برگهای مسن ، نه نکته های جدید). همه بونسای ها این علائم را نشان نمی دهند ، اما غیر معمول نیست. بونسای شما به سادگی با محیط جدید خود سازگار است. ممکن است چند برگ بریزد ، اما در عرض چند هفته شما باید جوانه های سبز روشن جدید را شروع کنید.

بونسای نارون

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0