0
انواع بادمجان

انواع بادمجان (Eggplants) یا بادنجان (aubergines)، از دسته گیاهان گلدار و از خانواده تاج‌ریزان (nightshade) هستند. از نظر گیاه شناسی، بادمجان، میوه ای از خانواده توت‌ها است، اما درحقیقت، جزو سبزیجات محسوب می شود. این گیاه بومیِ هندوستان است و از ۱۵۰۰ سال پیش، در هند و چین کشت می شده است. توسط اعراب به قاره اروپا راه یافته است کشورهایی نظیر چین، هند و ایران در زمینه کاشت و تولید این گیاه پیشرو هستند. در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کاشت می شود.

انواع بذر بادمجان

بادمجان کالیوپ

اگر تا به حال انواع بادمجان را زیبا نمی دانستید، نگاهی به بادمجان کالیوپ بیندازید. بادمجان کالیوپه چیست؟ این گیاه میوه ای واقعی تخم مرغی شکل تولید می کند که دارای رنگ های تزیینی است. تقریباً برای خوردن بسیار زیبا است، اما طبق گزارش‌ها، انواع بادمجان ها طعمی خوب و کمی شیرین دارند که برای بسیاری از انواع غذاها مناسب است. اطلاعات بیشتر بادمجان کالیوپ را بیاموزید تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید این گیاه شسته و رفته را خودتان پرورش دهید یا خیر. بادمجان کالیوپه چیست؟ انواع بادمجان بیشتر از آن چیزی است که بتوان نام برد. نوع آسیایی آن معمولاً باریک است، در حالی که نوع آمریکایی آن یک همنوع بزرگ و چاق است. گونه های آفریقایی معمولاً گردتر هستند و ممکن است از این گونه هایی باشد که Calliope از آن ها می آید. میوه ها نسبتاً کوچک هستند، اما خود گیاه شگفت انگیز است و استفاده از بادمجان Calliope فراوان است.

 

فروشگاه باغ

 

کاشت بادمجان کالیوپ در اکثر مناطق، 6 تا 8 هفته قبل از آخرین یخبندان، بذر را در داخل آپارتمان و در آپارتمان شروع کنید. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که فصل رشد طولانی دارد، می توانید دو هفته پس از آخرین یخبندان، مستقیماً در بستر آماده کاشته کنید. دمای خاک برای جوانه زنی باید 75 تا 90 فارنهایت (24-32 درجه سانتیگراد) باشد. انتظار جوانه زنی در 10 تا 15 روز را دارید. قبل از پیوند باید بسترها را با کمپوست و کود تقویت کرد. گیاهان جوان به محافظت در برابر باد نیاز دارند. فاصله نهال ها 36 اینچ (91.5 سانتی متر) از هم. شما می توانید میوه های جوان را در کمتر از 60 روز انتظار داشته باشید.

بادمجان کشیده

انواع بادمجان

 

بادمجان های آسیایی که به راحتی رشد می کنند، بلند و باریک با پوست سرخابی لطیف هستند.

گیاهان مولد هر کدام تا 20 میوه می دهند و سرزنده و مقاوم به تنش هستند. میوه های باریک به طور متوسط 1 تا 2 اینچ پهنا دارند؛ گیاهان باید برای میوه های مستقیم قرار داده شوند. نیازی به پوست گیری نیست.

انواع بادمجان رنگی

عادت فشرده
برای ظروف عالی است

اطلاعات فرهنگی
بادمجان (Solanum melongena) یک فصل گرم سالانه از خانواده Solanaceae است که شامل فلفل، گوجه فرنگی، گوجه فرنگی، سیب زمینی و گیلاس آسیاب شده است. انواع بادمجان شامل نوع آشنای ایتالیایی و نوع بلند و باریک آسیایی با پوست نازک‌تر است که نیازی به پوست‌گیری ندارد. رنگ ها از بنفش تیره تا اسطوخودوس سرخ شده تا راه راه های نارنجی و سبز متغیر است.

بیبی بادمجان

بیبی بادمجان ترشی گونه‌ای بادمجان در سایز کوچک و ریز است که از آن برای تهیه ترشی استفاده می‌کنند، طعم بی‌نظیری دارد. از طریق بذر تکثیر می‌شود. گیاهی یکساله است که به صورت بوته‌ای رشد می‌کند. از ارقام زودرس به شمار می رود.

مشخصات گیاهی بیبی بادمجان :

بیبی بادمجان یا بادمجان ترشی گیاهی علفی و یکساله است که میوه کوچک تخم‌مرغی شکلی دارد که بیشتر از آن برای تهیه ترشی‌های خوشمزه استفاده می‌کنند چرا که مزه و طعم آن در ترشی دوچندان می‌شود. گیاهی پربار و از واریته های زودرس به شمار می رود که نام علمی و انگلیسی این گیاهBERENJENA CARINA است. در سایز کوچک رشد می‌کند.

 

پوست نازکی دارد و دانه کمی در قسمت گوشتی آن وجود دارد. بسیاری گوشتی است و در بیشتر مناطق رشد می‌کند. رشد سریعی دارد و پس از گذشت 50 تا 60 روز قابل برداشت و استفاده می‌شود. خواص بسیاری دارد. برگهای سبز رنگ این گیاه دارای شیارهای ظریفی است که رشدی به مانند سایر بادمجان‌ها دارد.

کاشت بذر  بادمجان

بیبی بادمجان ترشی از طریق بذر به دو صورت مستقیم و خزانه تکثیر می شود.

در روش مستقیم، بذر بیبی بادمجان ترشی را بعد از اتمام سرمای زمستان و در اوایل بهار در خاک بکارید و روی آن را با لایه ی نازکی از خاک بپوشانید. خاک را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی سطح خاک را مرطوب نگه دارید؛  برای حفظ رطوبت بستر با یک نایلون روشن روی بذر را بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود. چند سوراخ نیز در نایلون برای تهویه و تنفس بذر ایجاد کنید. پس از دو  تا سه هفته بذر گیاه در دمای 22 تا 25 درجه جوانه می زند و سر از خاک بیرون می آورد، زمانی که گیاه جوانه زد نایلون را بردارید تا گیاه بتواند به رشد خود ادامه دهد.

 

بذر بادمجان توگا

انواع بادمجان


بذر بادمجان توگا مکزیکی بیضی شکل و رنگ آن نارنجی بوده و دارای خطوط سبز رنگ نا منظم یا راه راه می باشد.

بادمجان توگا مدلی (واریته ای) بسیار متفاوت از بادمجان های رایج که تا کنون دیده ایم می باشد، عطر و طعم بی نظیر این بادمجان و طعم شیرین آن بدون هیچ گونه تلخی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

اندازه ی بادمجان توگا حداکثر به ۸ سانتی متر و قطر ۳ سانتی متر می رسد.

دوره ی رشد و باردهی این واریته از بادمجان ۷۵ تا ۸۰ روز می باشد.
بادمجان را باید بعد از رفع سرمای زمستان در زمین اصلی بکارید یا اینکه در اسفند ماه نشاء کنید و بهار به زمین اصلی یا گلدان مورد نظر منتقل کنید.

دمای جوانه زنی بذر بادمجان توگا مکزیکی حداقل ۲۲ تا ۲۵ درجه می باشد، تا قبل از جوانه زنی نباید بستر کشت خشک شود.

کاشت بذر در خاک های آماده و استریل همانند پیت ماس یا کوکوپیت و کمپوست، با موفقیت بالاتری رو برو است.
بادمجان به آفتاب مستقیم احتیاج دارد، و معمولاً هر ۳ تا ۴ روز یک بار به آبیاری احتیاج دارد.

بادمجان بلک بیوتی

 

نحوه پرورش بادمجان بلک بیوتی روند پرورش بادمجان بلک بیوتی بسیار شبیه به رشد سایر انواع بادمجان است. ابتدا، پرورش دهندگان باید نهال هایی را برای پیوند به باغ یا بسته ای از بذر تهیه کنند. از آنجایی که Black Beauty بسیار محبوب است، این احتمال وجود دارد که پرورش دهندگان بتوانند این گیاهان را در مراکز باغ محلی پیدا کنند. بادمجان ها در هوای گرم رشد می کنند و سرما را تحمل نمی کنند. تا زمانی که تمام احتمال یخبندان از بین نرود، نباید گیاهان را در باغ کاشت.

به دلیل فصل رشد طولانی و رشد آهسته اولیه، بذر بلک بیوتی باید حداقل هشت تا ده هفته قبل از میانگین آخرین تاریخ یخبندان در داخل خانه شروع شود.

 

برای کاشت بادمجان بلک بیوتی ، سینی ها را با مخلوط شروع بذر پر کنید. به هر سلول در سینی بذر یک یا دو دانه اضافه کنید. سینی را در مکانی گرم قرار دهید و آن را به طور مداوم مرطوب نگه دارید تا زمانی که جوانه زنی شود. این ممکن است چند هفته طول بکشد. برای بسیاری، جوانه زنی ممکن است با کمک تشک گرم کننده شروع بذر بهبود یابد. هنگامی که بذرها جوانه زدند، آنها را در یک پنجره آفتابی یا با چراغ های رشد بکارید تا زمانی که گیاهان سفت شوند و در فضای باز پیوند بزنید.

مقاله انواع بادمجان

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0