0
گل اهار

گل اهار در تابستان، باغبانی به گیاهانی با سه ویژگی کلیدی نیاز دارد: نگهداری کم ، تحمل گرما و خشکی ، و رنگ درخشان – هر چه روشن تر، بهتر.

زینیا از هر سه مورد مطابقت دارد. و بیشتر. در واقع، آنها یکی از بهترین گل هایی هستند که باغبانان باهوش می توانند در باغچه های خود کار کنند.

زینیاها سریع رشد می کنند.

گل های اهار (Zinnia elegans) یک افزودنی رنگارنگ و ماندگار به باغ گل هستند. وقتی یاد می گیرید که چگونه اهار را برای منطقه خود بکارید، می توانید این یکساله محبوب را به مناطق آفتابی که از شکوفه های شاداب آنها سود می برند اضافه کنید. چگونه می توان گیاهان اهار را پرورش داد کاشت گیاه اهار می تواند ارزان باشد، مخصوصاً زمانی که آنها را از بذر پرورش دهید. بذر گل‌های اهار را معمولاً باید مستقیماً در بستر گل آفتابی بکارید، زیرا ریشه‌های در حال رشد دوست ندارند مختل شوند.

 

گل آهار

 

اگر گل ساده‌تری برای رشد وجود دارد، مایلیم در مورد آن بدانیم. گل اهار یکساله هستند، یعنی به سرعت از دانه به گل به دانه دیگر می روند. دانه‌های نوک تیز زینیا که به شکل نوک پیکان‌های کوچک هستند، برای جوانه زدن فقط به مقدمات اولیه باغ نیاز دارند: آنها را در خاکی با زهکشی خوب بکارید، جایی که آفتاب کامل و گرمای تابستانی زیاد باشد، و در طول روز نهال‌های کوچکی خواهید داشت که گل‌ها در حال رشد هستند. فقط در چند هفته هیچ گیاه چند ساله ای نمی تواند چنین سرعتی را ادعا کند!

 

کاشت بذر گل اهار 

 

بذرها را برای رشد گیاهان زینیا به طور مناسب، معمولاً چند اینچ تا چند فوت (10 تا 60 سانتی متر) از هم جدا کنید، بسته به اندازه گیاه بالغ. این امکان گردش هوای کافی در اطراف گیاهان را در حین رشد فراهم می کند. کپک پودری و سایر بیماری ها می توانند به گل های زینیا که خیلی نزدیک به هم کاشته شده اند یا از آبیاری سربار خیس می مانند حمله کنند. در حالی که گسترده ترین طیف رنگ و ارتفاع زینیا از کاشت بذر حاصل می شود، گل محبوب معمولاً در بسته های اولیه و همچنین در مرکز باغ محلی شما موجود است.

 

گل اهار در خانه 

 

اگر می خواهید کاشت گیاه زینیا را از بذر در داخل خانه شروع کنید، بذرها را در گلدان های ذغال سنگ نارس، پوت (گلدان های ساخته شده از سرگین گاو) یا سایر ظروف زیست تخریب پذیر بکارید که بعداً می توان مستقیماً در باغ کاشت. دانه ها را چهار تا شش هفته قبل از آخرین تاریخ یخبندان در منطقه خود شروع کنید. زمانی که دماهای بالای 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) باشد، زینیاها در خارج از منزل شروع به رشد می کنند.

 

نگهداری از گل اهار

 

مراقبت ازگل اهار  مراقبت از زینیا باید شامل آبیاری در پایه گیاه باشد. شیلنگ خیسانده برای خشک نگه داشتن شاخ و برگ و گلبرگ ها در حالی که آبیاری بسیار مورد نیاز را فراهم می کند ایده آل است. مراقبت از زینیا همچنین ممکن است شامل آبیاری در اوایل صبح باشد که به شاخ و برگ و گل‌ها اجازه می‌دهد تا قبل از شب خشک شوند. برای گیاهان جوان، خاک را مرطوب، اما نه خیس نگه دارید. زینیاهای بالغ به آبیاری کمتری نیاز دارند، زیرا گلهای رشد یافته تا حدودی به خشکی مقاوم هستند. گیاه اهار با قرارگیری مناسب و آبیاری صحیح، رنگ و زیبایی طولانی مدت را در بستر گل تابستانی به ارمغان می آورد.

 

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0