0
بذر کاهو

بذر کاهو

برای باغبان های مبتدی عالی است!

کاهو نه تنها یکی از ساده ترین گیاهان برای رشد در باغ است، بلکه یکی از اولین گیاهانی است که در بهار برداشت می شود. هیچ چیز بهتر از اولین سالاد تازه بعد از یک زمستان طولانی بدون آن نیست. تعداد زیادی بذر کاهو موجود است. کاهوی‌هایی با برگ‌های شل وجود دارند که پس از بریدن دوباره به رشد خود ادامه می‌دهند، اما کاهوی‌هایی نیز وجود دارند که از شما می‌خواهند دانه‌های کاهوی رومی، دانه‌های کاهوی آیسبرگ یا دانه‌های کاهوی برگ کره‌ای را دوباره بکارید. ما همچنین نوارهای بذر کاهو را در دسترس داریم تا کاشت را آسان تر کنیم.

برای برداشت زودتر، کاهو را در داخل خانه شروع کنید، زیرا از پیوند دادن آن مهم نیست. کاهو هوای خنک را دوست دارد، پس فقط در اوایل بهار مستقیماً در باغ بکارید و تا گرمای تابستان نچینید. سپس، دومین محصول را در اواخر تابستان بکارید و در پاییز خنک برداشت کنید. کسانی از شما که در جنوب زندگی می کنند می توانند در تمام زمستان از کاهوی تازه لذت ببرند.

توجه: هنگام شروع کاهو از نوار بذر، روی بذرها را نپوشانید، زیرا نور به جوانه زدن کمک می کند. در عوض، آنها را روی سطح بستر شروع خاک خود قرار دهید.

 

خرید بذر کاهو

بهترین دانه های کاهو برای رشد در باغ سبزیجات شما

دانستن روش صحیح پرورش سبزیجات یک مهارت حیاتی است، زیرا می توانید سبزیجات سالم را درست در خانه پرورش دهید تا از سالادهای تازه لذت ببرید. یکی از ساده ترین سبزیجاتی که می توانید در باغ خود پرورش دهید کاهو است. این یک سبزی برگ دار با رشد سریع است که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است و مواد مغذی مورد نیاز برای داشتن یک سبک زندگی سالم را برای شما فراهم می کند. همچنین، به نظر می رسد که رشد کاهو توسط بسیاری به عنوان یک سرگرمی نیز پذیرفته شده است، زیرا رشد آن سریع و آسان است. اما، فقط دانه های با کیفیت بالا به گیاهان سالم کاهو تبدیل می شوند. باغ بذر بهترین دانه های کاهو در سال 2022 این را به شما ارائه می دهد.

خرید بذر کاهو 

انتخاب بهترین دانه ها برای رشد کاهو می تواند سخت باشد، به خصوص اگر آنها را به صورت آنلاین خریداری می کنید. فرد شروع به تعجب می کند که آیا فرمولی مخفی وجود دارد که می تواند به ساده سازی روند جستجو کمک کند. در این راهنما، چند نکته را که باید قبل از خرید دانه کاهو در نظر بگیرید، بررسی می کنیم، در حالی که برخی از بهترین انتخاب های خود را که در حال حاضر در بازار وجود دارد را به شما نشان می دهیم.

انواع مختلف کاهو چیست؟

انواع مختلفی از کاهو وجود دارد. برخی از افراد کاهوی برگ دار را ترجیح می دهند زیرا به سرعت رشد می کند و شما می توانید به راحتی از هر یک از گیاهان برای هفته ها برداشت کنید. با این حال، انواع مختلفی از بذر کاهو ها در قفسه ها و کاتالوگ های بذر موجود است و شناخت انواع آن می تواند به شما در انتخاب بهترین آنها کمک کند.

برگ بلوط

برگ‌های کاهو بلوط مانند برگ‌های بلوط لوب‌دار هستند و بسته به نوع آن قرمز یا سبز هستند.

برگ شل

این کاهو جزو ساده ترین کاهوهایی است که می توانید پرورش دهید. به سرعت رشد می کند و تنها در شش هفته سرهای بزرگی را تشکیل می دهد.

رومین

این کاهو جزء حیاتی سالاد سزار است. سرهای صاف و محکمی از برگ های ترد تشکیل می دهد.

کوه یخ

کاهوی ترد یا Iceberg به سختی رشد می کند، اما طعم بسیار خوشمزه ای دارد.

نکات خرید بذر کاهو

احتمال زیادی وجود دارد که در مورد خرید بذر به صورت آنلاین تردید داشته باشید زیرا اگر کیفیت مورد نظر را به دست نیاورید می تواند بسیار آزاردهنده باشد. اما دانستن نکات زیر می تواند به شما در انتخاب درست کمک کند.

انجام تحقیقات مناسب
اگر به دنبال خرید بذر از یک فروشگاه آنلاین هستید، باید تا آنجا که می توانید اطلاعات مرتبط را جستجو کنید. بهترین راه برای انجام این کار از طریق نظرات مشتریان است. با این حال، فراتر از نظرات مشتریان، باید راه بیشتری را برای به دست آوردن اطلاعات معتبر در مورد شرکت طی کنید. در حالت ایده‌آل، اگر فقط به سراغ مارک‌هایی بروید که شهرت دیرینه‌ای برای ارائه خدمات عالی و باکیفیت دارند، مفید خواهد بود.

نحوه کاشت بذر کاهو

دو روش اصلی برای کاشت بذر کاهو وجود دارد:

آنها را مستقیماً در ظروف یا باغچه بکارید
در این سیستم باید دانه ها را با فاصله دو اینچ با ردیف هایی که حداقل دوازده اینچ از هم فاصله دارند قرار دهید. مطمئن شوید که بذرها را خیلی عمیق در زمین نپاشید زیرا برای جوانه زدن به نور نیاز دارند. همچنین، آنها را با استفاده از یک لایه نازک خاک بپوشانید و نهال ها باید شروع به رشد کنند.

کاشت نهال کاهو که در داخل خانه بودند
اگر می‌خواهید کاهو را در ظرف‌ها یا تخت‌ها کاشت کنید ، باید آن‌ها را به صورت شبکه‌ای بکارید و هر نهال را ده اینچ فاصله دهید. اگر قصد دارید آن را به صورت ردیفی بکارید ، اطمینان حاصل کنید که نهال ها را 20 سانتی متر از یکدیگر دور کنید.

 

اینستاگرام باغ بذر

مقاله بذر کاهو

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0